X
X

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

MÜŞTERİ ve CODEC TEKNOLOJİ bu sözleşme gerekliliklerine uymak zorundadır.

 

1. TARAFLAR
Alsancak 1471 sokak no 52 35290 Konak, İzmir, Turkiye adresinde mukim ve CODEC TEKNOLOJİ (iş bu protokolde kısaca "CODEC TEKNOLOJİ" olarak anılacaktır) ile diğer tarafta CODEC TEKNOLOJİ Yazılımı'nı ve/veya CODEC TEKNOLOJİ websitesi'nde (codecteknoloji.com) belirtilen hizmetleri satın alacak olan şahıs veya şirket (bundan böyle MÜŞTERİ olarak anılacaktır) arasında yapılmış bir sözleşmedir.

 

2. SÖZLEŞMENİN KONUSU
a) CODEC TEKNOLOJİ'nin sağlamış olduğu Yazılım'ın ve/veya diğer hizmetlerin satışı için CODEC TEKNOLOJİ ve MÜŞTERİ arasında yapılmış sözleşmedir.
b) Satış sitemiz'de(codecteknoloji.com) yapılan üyelikte belirtilen e-posta adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir.
c) Bu sözleşme 8 ana madde olarak düzenlenmiştir.

 

3. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ
Bu sözleşme, MÜŞTERİ'nin CODEC TEKNOLOJİ’den Yazılım'ın siparişini vermesiyle başlar ve MÜŞTERİ'nin seçtiği domain adı altında Yazılım'ın kurulumunun yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır.

 

4. ÜCRET VE ÖDEMELER
Sözleşmeye konu olan yazılım ücreti satış sitesinde belirtilmiştir. Sipariş esnasında o anki bedeller üzerinden hesaplama yapılır ve MÜŞTERİ'nin bu ücreti kredi kartı veya banka havalesi ile ödemesi sonucu sipariş ücreti alındıktan sonra, olağan dışı bir durum olmadığı hallerde 1-24 saat içerisinde satın alınan Yazılım'ın kurulumu yapılır ve MÜŞTERİ'ye kurulumla ilgili bilgiler iletilir. Belirtilen fiyatlarımıza %18 KDV dahil değildir.

Belirlenen periyodun sona ermesinden sonraki ödenecek tutar devam edildiği taktirde güncel olarak belirlenir. MÜŞTERİ yazılım ve diğer hizmetleri dilediği zaman başka firmadan alabilir, başka bir firmaya geçiş yapıldığı takdirde bunu MÜŞTERİ CODEC TEKNOLOJİ'ye bildirmekle yükümlüdür, aksi takdirde hizmet sonlandırılmış sayılmaz.

Verilen yazılım, hosting, alan adı ve diğer hizmetler için yenileme ücreti belirtilen süre dolduğunda alınabilir, ileride yazılımın yeni sürümleri çıkarsa bu sürümlere geçiş yapılmak istendiği takdirde eğer bu mümkünse bu sürümler içinde güncel satış tutarını geçmeyecek miktarda ek ücretlendirme yapılabilir, seçilen hosting paketin limitlerini doldurması durumunda, farklı bir hosting paketine geçiş yapılmak istendiği durumunda, özel Ip talebi durumunda, günlük yedekleme talebi ya da ekstra düzenleme ve hizmetler için ek ücret talep edilir.

İlk kullanım da ücretsiz sunulan (1Yıl Hediye) Hosting Hizmetini kullanım limitleri paket detay sayfasında belirtilmiştir, Sunucu kaynaklarını anlık maksimum %20 kullanılmasına kapsar. CODEC TEKNOLOJİ Ücretsiz Hosting Hizmeti değerlerini dilediği zaman değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

Müşteri web sitesin'de yer alan kendisine ait dosya ve verilerin yedeğini kendi almakla yükümlüdür.

CODEC TEKNOLOJİ genel sunucu yedeğini aylık ve haftalık olarak almakla yükümlü değildir, Yedek hizmetleri ücretli olarak verilmektedir ve sadece bu hizmeti alan müşterinin yedeklerini almakla yükümlüdür.

Ancak alınan yedeklerde herhangi bir problem olmasından dolayı kaynaklanabilecek aksaklıklardan kesinlikle sorumlu değildir. Yedek sorumluluğu tamamiyle MÜŞTERİ' ye aittir.

 

5. HİZMET
a) MÜŞTERİ sunulan hosting alanına belirtilen 1(adet) domain tanımlaması yapar. İsterse Ek ücret ile yeni bir alan adı satın alınarak alana adı değişikliği lisans bedeli ödenerek yapılabilir.(Alan adı kayıt sonrası iptal edilemediğinden değiştirilememektedir.)


b) MÜŞTERİ hizmeti alırken, CODEC TEKNOLOJİ sunucularındaki hosting sistemini, mail sistemini, programları aynen kabul etmiş sayılır. Mail alt yapısı olarak gmail, yandex gibi firmaların alt yapısı kullandırılabilir. Bunun dışında sunucu alt yapısında mail hizmeti verilmemektedir.


c) Web sitesine haber, makale, video bilgi, fotoğraf vb. girişi MÜŞTERİ tarafından yapılır. CODEC TEKNOLOJİ 'in bu konuda bir taahhütü yoktur. CODEC TEKNOLOJİ kesinlikle MÜŞTERİ için facebook sayfası oluşturma, seo optimizasyonu gibi hizmetleri ücretsiz vereceğini taahhüt etmez. Bu tür hizmetler ek ücrete tabidir.


d) Uluslararası domain tescillerinde, uluslarası ICANN şartları ve kuralları geçerlidir. Müşteri tescil hizmeti alırken bu şartları kabul etmiş sayılır. Domain tescillerinde ICANN kuralları gereği ücret iadesi yapılamamaktadır.

 

6. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI
a. Yazılımı' nın lisansı belirtilen periyodlar da geçerli olacaktır. Hosting hizmeti ise ilk yıl ücretsiz verilebilir yanlız daha farklı bir pakete geçiş yapılmak istenirse bu paketin ücreti MÜŞTERİ tarafından ödenmesi gerekir, varsa ücretsiz paket'in süresi 1 yıldır, 1 yılın sonunda devam edildiği takdirde diğer yıllar ücrete tabidir. Hosting veya yazılım hizmetine devam edilmemesi durumunda 100 MB veriye kadar taşıma CODEC TEKNOLOJİ tarafından yapılacaktır. 100 MB üzeri verilerin taşıması ücretlendirilebilir.

b. MÜŞTERİ, Web Sitesi'nde telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlanamaz. MÜŞTERİ, Web Sitesi içeriğinden tamamen kendisi sorumludur. MÜŞTERİ, oluşturduğu içeriğin T.C. yasalarına aykırı olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. İçeriğin aykırılığından doğabilecek aksaklıklarda CODEC TEKNOLOJİ hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir. T.C. yasalarına aykırı bir durum tespit edildiğinde CODEC TEKNOLOJİ hizmeti sonlandırabilir ve ücret iadesi yapmaz. Talep halinde Yetkili merciler ile bilgi paylaşımı yapabilir.

c. CODEC TEKNOLOJİ, MÜŞTERİ'nin hizmetine sunduğu Yazılım'ın sözleşme süresi boyunca teknik aksaklıklar ve zaruretler dışında devamlılığını ve çalışabilirliğini taahhüt eder. Alt yapı kaynaklı problemler, bakım çalışmaları, olağanüstü durumlar(Deprem, sel, vb) dışında sitelerin açık duracağını taahhüt eder. Ancak saldırı veya datacenter dan kaynaklı sorunlardan sorumlu tutulamaz. MÜŞTERİ sitesinin saldırı alması durumunda yayını kesilir, saldırı koruması ayrı bir hizmettir. Bunların dışında MÜŞTERİ'nin oluşturacağı teknik destek veya diğer talepler değerlendirilip ücret dahilinde yapılabilir.

d. MÜŞTERİ, Yazılımına yönelik ek özellikler talep ettiği taktirde CODEC TEKNOLOJİ talebi değerlendirerek yerine getirip getirmeyeceğine kendisi karar verir. Olumlu olması durumda ek ücret ile talepler yerine getirilir. Kesinlikle ücretsiz ek özellik ekleme zorunluluğu veya talebin aynı gün gerçekleştirilmesi gibi bir yükümlülüğü yoktur.

e. Internet üzerinde çalışan yazılımlar, bu yazılımların sağlıklı çalışabilmesi için CODEC TEKNOLOJİ'nin belirlediği sunucularda yayınlanabilir. Yazılım dosyaları MÜŞTERİ'ye teslim edilmez. Yazılım dosyaları güvenlik ve kopyalama'ya karşı önlem alınması sebebiyle CODEC TEKNOLOJİ'nin belirlediği sunucularda saklanır ve korunur. CODEC TEKNOLOJİ, MÜŞTERİ' ye Yönetim Paneli şifrelerini ve/veya CODEC TEKNOLOJİ sitesinden ulaşılabilen müşteri paneli şifrelerini tahsis eder, ancak bu panellerin kötüye kullanım tespiti halinde sözleşmeyi tek taraflı fes etme hakkını saklı tutar.

f. Internet yazılımlarımız veya kurulumu CODEC TEKNOLOJİ tarafından yapılmış Open Source yazılımlar Tek domaine lisanslıdır, Domain Değişimlerinde lisans değişimi ücreti sitemiz de belirtilir veya güncel tutar MÜŞTERİ'ye ibraz edilir, ayrıca MÜŞTERİ, Web Sitesi'in alt kısmında (footer) CODEC TEKNOLOJİ'in telif vb. haklarını hatırlatıcı yazının bulunmasını ve bu yazıya codecteknoloji.com web sayfasına bağlantı verilmesini kabul eder.Link kaldırma işlemi hiçbir şekilde yapılamaz aksi takdirde lisans ihlali sebebi ile lisans iptal edilerek İzmir mahkemeleri tarafından telif davası açılacağını kabul eder.

g. CODEC TEKNOLOJİ, Web Sitesi ile ilgili değişiklikleri, gelişmeleri, yeni hizmet ve ürünleri hakkında açıklayıcı bilgileri Yönetim Panelleri aracılığıyla ve Blog Sayfası ve Haber sayfası üzerinden yapabilir.


h. MÜŞTERİ hizmetin sonlandırılmasını talebini vermesine mütakip MÜŞTERİ, CODEC TEKNOLOJİ'den web sitesi ile ilgili verileri hizmet sonlandırmasından itibaren 15 gün içerisinde alabilir. CODEC TEKNOLOJİ, yazılım içerisinde yer alan müşteri'ye ait içerik dosyaları, veritabanı dosyalarını müşteri'ye iletir, yazılım kodları verilmemektedir. Hizmet sonlandırmasından sonraki 15 gün sürenin dolumundan sonra tüm dosyalar ve veriler sunucudan tamamen silineceğinden MÜŞTERİ dosya ve verilerin iletilmesi talebinde bulunamaz.


ı. MÜŞTERİ, Yazılımlarımızı kullanmaya başladıktan sonra içeriğini görebilir, kopyalayabilir, ekran görüntüsü alabilir, bu yüzden yazılım kurulumundan sonra ücret iadesi yapılmamaktadır.


i. MÜŞTERİ, web sitesinin kapanması, erişim sağlanamaması veya hacklenmesi durumunda 7/24 ücretsiz site'mizde belirtilen yöntemler dahilinde destek alabilir. Destek taleplerine sırayla yoğunluğa göre cevap verilmekte ve sorunun çözümü için sorunun büyüklüğüne göre bir süre verilememektedir.

 

7. SÖZLEŞMENİN FESHİ

MÜŞTERİ'nin Yazılımı veya almış olduğu hizmetleri sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti ya da belirtilen dönemlerde ödemesini zamanında yapmaması halinde CODEC TEKNOLOJİ verdiği hizmeti sonladırıp, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

 

CODEC TEKNOLOJİ, Yazılımın yayına başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin bitiminden en çok 30 gün önceden e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hizmetin süresinin uzaması ile ilgili yeni içerik ve ödeme şartlarını gönderecektir. Yeni dönem için verilecek hizmetin içeriği müşteri/kiracı tarafından olumsuz görüş bildirildiği takdirde alınacak hizmetlere karşılıklı son verilebilir. Ödeme yapılmamasına mütakiben 1 haftalık süre sonrasında veriler silinir.

 

8. CEZA
a) Bu sözleşme şartlarında olabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İzmir Mahkeme ve icra dairelerinin yetkili olacağını taraflar kabul ederler.

İşbu sözleşme verilen hizmetin başlamasıyla geçerlilik kazanır.


Top